CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI’NDAN 100. YIL KONSERİ

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI’NDAN 100. YIL KONSERİ

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Milli Mücadele’nin başlangıcının100. yılı sebebiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşsiz bir konsere imza atıyor. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu ve TRT Ankara Radyosu Çoksesli Çocuk Korosu’nun da sahne alacağı “Sonsuzluğa Atılan Adım” konserine, ODTÜ Devrim Stadyumu ev sahipliği yapacak. 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Milli Mücadele ruhunu ODTÜ Devrim Stadyumu’nda coşkuyla yaşatmaya hazırlanıyor. 19 Mayıs 2019 tarihinde, saat 16.00’da gerçekleşecek “Sonsuzluğa Atılan Adım” konserinde, Şef Tolga Taviş’in aynı adlı bestesi Ankara’da ilk kez seslendirilecek. Bariton Kamil Kaplan solist, Mehmet Yılmaz ise anlatıcı olarak yer alacak. Kurgusu İstanbul Devlet Opera ve Balesi rejisörü Murat Göksu tarafından yapılan eserin korolu bölümleri ise Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu ve TRT Ankara Radyosu Çoksesli Çocuk Korosu tarafından seslendirilecek.

Esere, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu Koro Şefi İlknur Özal Göncü ile, TRT Ankara Radyosu Çoksesli Çocuk Korosu ise Koro Şefi Süreyya Çağlar, Koro Şefi Barış Fulya Yıldırak ve Koro Şefi Nilüfer Tatman ile hazırlandı.

Pin It on Pinterest