Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

28 HAZİRAN – 31 TEMMUZ 2019
Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat iş birliğiyle düzenlenen yarışma sonucunda gerçekleştirilmektedir. Jüri tarafından değerlendirilen başvurular arasından seçilen 20 eser 28 Haziran – 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenen sergide sanatseverlere sunuluyor.

35 yılı aşkın süredir Türkiye’de çağdaş sanatın oluşumuna katkıda bulunan Günümüz Sanatçıları Sergileri yeni yapısıyla bir kere daha genç sanatçıların başvurularını değerlendirerek sergiye katılacak sanatçıları seçti. Sergi her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’deki sanatın düzeyini yansıtıyor.

Günümüz Sanatçıları Sergileri ikili bir işlev taşıyor. Bugüne kadar Türkiye’nin sanat dünyasında söz sahibi olmuş, hatta dünyaya açılma olanağını bulmuş neredeyse tüm sanatçıların katıldığı bu sergiler,
bir yandan çağdaş sanatın geldiği noktayı vurguluyor ve onun öncü işaretlerini veriyor. Diğer yandan da kendini ifade etme olanağını henüz kazanamamış gençlere kendilerini duyurmak, tanıtmak olanağını sunuyor. 2019 sergisi de her iki düzeydeki işlevi sürdürecek.

Pin It on Pinterest