4. Uluslararası Termal & Sağlık Turizm Zirvesi başladı

4. Uluslararası Termal & Sağlık Turizm Zirvesi, Balıkesir’in Edremit ilçesinde düzenlenen törenle başladı.

Edremir Adrina Termal ve Spa otelde düzenlenen 4. Uluslararasi Termal & Sağlık Turizm Zirvesine Balıkesir Valisi ve Kongre Onursal Başkanı Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği – THTC Kurucu Başkanı Emin Çakmak 56 ülkeden 56 basın mensubu, 250 acenteci ve sağlıkçı katıldı.

4. Uluslararasi Termal & Sağlık Turizm Zirvesi’nin açılışında konuşan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir’in sağlık turizmindeki potansiyeline değinerek, ”Balıkesir sağlık turizmi açısından çok zengin bir bölge. Termal turizmi açısından da çok gelişmiş ve zengin bir bölgedir. Ancak Balıkesir bu değerlerini yeterince tanıtamadı. Bundan sonra Yurt dışından ve yurt içinden misafirlerimizi Balıkesir’e bekliyoruz. Sağlık arayanlar Balıkesir’e gelsin” dedi.

Emin Çakmak ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

”4. Uluslararasi Termal & Sağlık Turizm Zirvesi’nin hazırlıkları bir yıldır sürüyor. Cumhurbaşkanımızın desteği ile düzenlenen bu zirvenin ilk etkinliği Afyon Karahisar’da, ikincisi Denizli’de, üçüncüsü Sıvas’ta ve 4.cüsü ise Balıkesir’de düzenleniyor.  Balıkesir, Dünyanın ilk sağlıkşehrinin olduu topraklardır. Balıkesir yüzyılllardır yerli ve yabancılar için sağlıkta umut kapısı olmuştur. Şimdi de termal tesisleriyle bunu sürdürmektedir. Türkiye’ye 2018 yılında 890 bin turist sağlık için geldi. Bu turistlerin haecadığı para 8.5 Milyar Dolardır. Türkiye’nin sağlık turizmindeki 2023 yılı hedefi 20 Milyar Dolar gelirdir.”

4. Uluslararasi Termal & Sağlık Turizm Zirvesi Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği – THTC Kurucu Başkanı Emin Çakmak önderliğinde Balıkesir Valisi ve Kongre Onursal Başkanı Ersin Yazıcı himayesinde,  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın desteğiyle Balıkesir, Çanakkale bölgesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Türk hava Yolları, Balıkesir Ticaret Odası  ve kuruluşların işbirliğinde düzenleniyor.

Zirveye katılan yerli veyabancı konuklar 29 Eylükl tarihine kadar Balıkesir’in sağlık turizmindeki potansiyelini görecek, tarihi ve turistik yerleri gezecekler.

Pin It on Pinterest